Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.05.2011 09:44:33 

Chodský pes Med z Dašického zátiší

Med z Dašického zátiší

Med z Dašického zátiší

 

             

Narozen : 22. 5. 2007

Ch. stanice : Z Dašického zátiší

Tetovací číslo: 2539/07

Chovatel: Lenka Metelková, Dašice

Majitelka: Martina Štěpánková

Přezdívky: Medy, Meduňák, Medynka, Medouš, čertík, ďáblík, chlupáč, lump..

Rodokmen: najdete ZDE.

Výstavy: nadějný-MV České Budějovice (třída štěňat)

Zkoušky: ZVOP (prospěl)- Dlouhá Stropnice

Jeho aktivity: poslušnost, stopy, agility, frisbee, dogdancing ( vše je v počátcích ) :)Povaha: dominantní, sebevědomá, odvážná, chytrá, učenlivá, neuvěřitelně živá, s nadšením pro aporty a plavání

Oblíbenné činnosti: frisbee, přetahování, aportky, zlobení kočky, pasení slepic, drbání na bríšku, plavání, zahrabávání jídla, baštění, skotačení, hrátky se psími kámošy..:)

 

 

zleva: Mia s páníčkou:o), Megie, Meiblees, Med z Dašického zátiší...

Sourozenci:

 • Megie (web) VN, V, VT, Kr.V
 • Meiblees (web)VN, V složena zkouška ZVOP
 • Mia-fešandě Mie nevyrostl zoubek
 • Max-bydlí na Šumavě a nic o něm nevíme.
 • Merlin (bohužel v psím nebíčku)

Matka:

 • DKK 0/1,  
 • velmi dobrá
 • velmi živá, temperamentní, se sebejistou povahou, vede vzácnou krev a výborně se motivuje.
 • Na její fotečky se můžete podívat ZDE.

                  

           

Otec:

 • DKK 0/0
 • výborný,CAJC
 •  Garny je pořádnej znakáč, je synem šampiona ČR a klubového vítěze Endyho Bryvilsára ( získal 12 krát CAC) a složil 13 zkoušek z výkonu ( včetně ZVV2 a IPO 3).
 • Sám Garny má na kontě 14 zkoušek z výkonu- ZZO, ZOP, ZM, ZPU1, IPO1, IPO2, IPO 3, SchH/VPG 1, ZVV 1,ZVV2, FPr 1, FPr 2, ZPS 1, SchH/VPG 2.
 • Na jeho fotečky můžete juknout ZDE.

                   

                                                                     

54554582312123

 

 • Medča-krtek, syslík, vydra, magorek…a největší miláček..

Pár řádek o něm a našem soužití..

Když si dneska po roce vzpomenu na tvrzení naší paní chovatelky, že Medík je klidné štěnisko, musím se smát..:-) Jen co přijel k nám, začal řádit jako černá ruka. Ještě že jsem měla prázdniny a měla celý den na uklízení loužiček, hovínek, hledání té malé hyperaktivní kuličky na naší megazahradě, hledání bot po zahradě a důsledné vysvětlování Medíkovo oblíbeného „fuj“. V této době jsem lehla do postele v 8 jako po celodenní túře a už se nemohla dočkat až mě lumpačisko zbudí v 6 kníkáním..:)

Začátky našeho soužití nebyly jednoduché. Ono člověk, který má psa poprvé, si nikdy pořádně nedokáže představit, že taková výchova sebevědomý a hyperkativní kuličky nebude legranda :) Ale nakonec se nám to povedlo:) Abych mu ale jen nekřivdila je úžasně přátelský k ostatním zvířatům, lidem (na pozemek může vkročit každý a jediné co mu hrozí je olízání, a cirkusové vychytávky jako jsou pacičky, loudění, sudy, nebo syslíky) a samozřejmě ke psům. Miluje honění, přetahování a další společné psí aktivity..

Za ten rok jsme se oba hodně naučili a poznali, co ten druhý asi teď udělá, co na toho druhého platí atd... Vypěstovali jsme si na sobě oboustrannou závislost a  radost z jakékoli společné aktivity. Házení kamínků, šišek, míčků a disků jsou u nás na denním pořádku..sem tam se nám stane, že pobavíme naším blbnutím návštěvníky lesů a luhů a nebo dokonce sklidíme potlesk za povedené frisbíčkování:o)) Rádi chodíme plavat, jezdit na kole, na túry ale někdy nás oba nejvíc baví natáhnout se na zahradu a odpočívat. Zkrátka si užíváme a máme radost z každý povedený blbiny:)

 

Na závěr bych ráda poděkovala pár lidem.. V první řadě mé rodině, že ho všichni milují a můžu se na ně spolehnout a paní chovatelce Metelkové, která se mi o Medču úžasně starala a dala mu dobrý základ. Zuzko, Leni a Kamčo Vám taky patří díky, jsme moc ráda, že Medčovo sourozence mají takový super baby :-)

TOPlist